5 pomysłów na zastosowanie taśm i słupków wygradzających

 

Słupki wyposażone w taśmy mają naprawdę szerokie zastosowanie. Można się z nimi spotkać w bardzo różniących się od siebie miejscach. Taśmy i słupki wygradzające uznaje się wobec tego za uniwersalne rozwiązanie. Z przyjemnością podpowiemy, gdzie najlepiej ich użyć, aby osiągnąć wymagane efekty.

1) W restauracjach

Niektóre lokale gastronomiczne mają otwarty bądź półotwarty charakter wnętrza. Nie oznacza to jednak, że klienci powinni wchodzić wszędzie, gdzie tylko im się podoba. Estetycznie wykonane słupki odgradzające w jasny sposób komunikują ograniczenia. Ciągle otwarte drzwi (a nawet ich brak) dla wygody kelnerów i pozostałego personelu mogą zostać oznaczone dzięki kolorowej taśmie zaczepionej na słupku. Klienci od razu zorientują się, że do tego miejsca nie mają dostępu.

2) W centrach handlowych

Zorganizowanie dużych powierzchni nie musi się odbywać przy pomocy twardych materiałów. Nierzadko wystarczy delikatne zasugerowanie, że dana część jest wyłączona z użytku albo wejście znajduje się obok. Słupki z taśmami w centrach handlowych należą do bardzo przyjaznych dla klientów rozwiązań, ponieważ nie zasłaniają im widoczności. Wiele sklepów funkcjonujących w dużych obiektach stawia je, aby odgrodzić przestrzeń dla personelu bądź na pewien czas odciąć jakąś drogę czy regały.

3) W portach komunikacyjnych

Lotniska, dworce kolejowe oraz autobusowe, rezerwowane imiennie miejsca parkingowe. To miejsca, w których taśmy i słupki wygradzające są szczególnie przydatne. Długie kolejki do kas biletowych często utrudniają poruszanie się pozostałych podróżników. Dlatego stawia się słupki wyposażone w taśmy, by stworzyć łańcuch oczekujących klientów w formie uporządkowanej kolejki (tzw. system kolejkowy). W przypadku parkingów można z ich pomocą odgrodzić miejsce zarezerwowane dla konkretnej osoby, np. wysokiej rangi gościa.

4) W trakcie wydarzeń kulturalnych

Z całą pewnością każdy widział słupki odgradzające przed kinami i wejściami hotelów zamieszkiwanych przez celebrytów. Służą one zabezpieczeniu przejścia ważnych osobistości przed dziennikarzami oraz fanami. Równie dobrze sprawdzą się na koncertach, festiwalach, konferencjach, pokazach mody i wielu innych miejscach, które potrzebują jasnego podziału na widzów i artystów.

5) W przemyśle

Z wybiegu mody przenosimy się wprost do fabryki. Maszyny także mogą potrzebować odgrodzenia. Słupki z taśmami wyznaczają m.in. bezpieczne strefy czy miejsce produkcyjne. Dzięki nim można więc uniknąć wypadków. Znajdą swoje zastosowanie także przy przeładunku, gdzie wskażą najszybszą drogę dotarcia do pojazdu poprzez odcięcie wielu innych przejść znajdujących się w magazynie. Nieoceniona pomoc w miejscach o dużej rotacji pracowników.

Podsumowanie

To zaledwie pięć przykładów wykorzystania słupków z taśmami. Tak naprawdę przydadzą się wszędzie tam, gdzie trzeba w elegancki sposób ograniczyć przejście osób postronnych lub wyznaczyć jakąś strefę. Właśnie dlatego cieszą się tak dużą popularnością zarówno w biznesie, jak i podczas wydarzeń kulturalnych. Warto przekonać się o ich przydatności na własną rękę.