Jakie najazdy samochodowe wybrać?

 

Bardzo często proste rozwiązania przynoszą doskonałe efekty, pozwalające na efektowną prezentację produktów. Właśnie taką funkcję spełniają najazdy samochodowe. Z jednej strony muszą one gwarantować bezpieczne podniesienie pojazdu, z drugiej - pozostawać względnie naturalnym i nieobciążającym wizualnie elementem krajobrazu. Jakie najazdy warto brać pod uwagę do wyposażenia autosalonu? Jakie rodzaje najazdów spotkamy na rynku?

Najazd pod samochód - do czego służy i gdzie jest stosowany?

Najważniejszym zadaniem, jakie spełnia najazd z przeznaczeniem do salonu samochodowego, jest właściwa prezentacja samochodu i umożliwienie pobieżnych oględzin jego podzespołów. Jednostronne podniesienie pojazdu nadaje mu większej dynamiki, poprawiając tym samym skuteczność ekspozycji. Te stalowe konstrukcje stanowią zatem niezbędny element wyposażenia każdego autosalonu czy komisu samochodowego. Najazd samochodowy dla salonu charakteryzuje się nieco inną specyfikacją niż produkty skierowane do realizacji czynności warsztatowych. Dzięki wykonaniu z ocynkowanego profilu kwadratowego, najazd pod samochód pozostaje odporny na czynniki atmosferyczne i zachowuje nienaganny wygląd przez wiele lat. Jeśli najazd samochodowy zamierzamy stosować wewnątrz pomieszczeń, doskonałą opcją będą produkty z rur pokrytych chromem dekoracyjnym.

Najazd samochodowy - jakie cechy wziąć pod uwagę?

Najazd samochodowy powinien w pierwszej kolejności gwarantować bezpieczeństwo i odporność na długotrwałe przeciążenie. W ofercie najlepszych producentów znajdują się najazdy stalowe w różnych kategoriach wagowych, przeznaczone do ekspozycji samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych, terenowych, czy busów. Maksymalne obciążenie statyczne jednego najazdu stanowi wartość, która nie może być przekroczona. Dlatego wybór najazdu trzeba uzależnić od rodzaju pojazdu docelowego. W przypadku samochodów osobowych i terenowych, wystarczające okażą się najazdy o obciążeniu maksymalnym wynoszącym 800 kg. Dla busów i pojazdów dostawczych najlepiej sprawdzi się najazd samochodowy w formie rampy, składający się z dwóch bieżni i dający możliwość regulacji rozstawu. W ofercie producentów znajdziemy także najazd pod samochód z przeznaczeniem na tył, również w wersji ze stałą blokadą.

Oprócz ograniczeń wagowych, zwróćmy uwagę na wysokość podniesienia i szerokość szyn najazdu. Niektóre pojazdy o masywnych oponach terenowych typu MT będą wymagały nieco szerszych podjazdów. Z kolei pojazdy sportowe o niskim prześwicie wymagają, aby najazd pod samochód umożliwiał wjazd pod odpowiednim, łagodnym kątem.

Najechanie pojazdem na rampę generuje ogromne obciążenie na nawierzchnię pod najazdem. Aby nie uszkodzić płytek, jakie są elementem wykończenia nawierzchni wielu salonów, warto wybierać najazdy wyposażone w gumowe nasadki, które pełnią zarazem funkcję blokady przed przypadkowym przesunięciem.

Najazdy samochodowe należą do praktycznych i niezbędnych akcesoriów w miejscach sprzedaży i prezentacji pojazdów. Pełną gamę najazdów do różnych zastosowań można znaleźć w ofercie naszej firmy, w dziale z wyposażeniem salonów samochodowych.