Rodzaje i zastosowanie słupków odgradzających

 


Kiedy wchodzimy do jakiegoś muzeum czy do salonu samochodowego, oczywiste jest, że skupiamy się na dziełach sztuki czy motoryzacji, zamiast dokładnie przyglądać się ich otoczeniu. Dopiero w momencie, gdy sami organizujemy jakąś wystawę – czy to sztuki, czy też towaru – dociera do nas, że w jakiś sposób należy je zabezpieczyć przed oglądającym tłumem. I właśnie wtedy przypominamy sobie o słupkach odgradzających, które nie są należycie doceniane, a bardzo w podobnych sytuacjach potrzebne! Na szczęście istnieją miejsca, gdzie owe słupki można kupić – takie jak nasz sklep. Pojawia się jednak pytanie co jest do wyboru i jakie modele do czego nadają się w szczególności?

Słupki odgradzające – do czego stosowane?

Słupki odgradzające znajdują szczególne zastosowanie w firmach i instytucjach, w których konieczne jest oddzielenie od siebie produktów – dla większej estetyki i większego bezpieczeństwa. Dlatego właśnie można je spotkać na przykład w salonach samochodowych. Znajdują jednak zastosowanie w innych miejscach – jak galerie sztuki czy muzea, a nawet na koncertach, gdzie zabezpieczają przestrzeń przed tłumem. Ich zadanie jest zatem jasne – odgradzają albo kolejne produkty, albo też konkretne elementy przed ludźmi.

Jakie słupki odgradzające można kupić?

Kiedy musimy zadbać o odpowiednią estetykę, lepiej jest zdecydować się na słupki odgradzające z taśmą. Pozwalają one na eleganckie wydzielenie jakiejś powierzchni, a zakupić je można w wielu standardowych długościach i kolorach. Słupki są solidne, stabilne i na tyle ładne, że wyznaczają nawet przejścia dla celebrytów na czerwonym dywanie. Równie eleganckie – jeśli nie bardziej – są słupki odgradzające ze sznurem. Można je kupić w wersji srebrnej, złotej, albo lakierowanej proszkowo na kolor czarny. Jeśli zaś mniej nam zależy na wyglądzie produktów, a bardziej na bezpieczeństwie, można zakupić raczej systemy odgradzające, które sprawdzą się w przemyśle czy handlu. Znajdą zastosowanie na przykład w magazynie i wszędzie tam, gdzie ważne jest zasygnalizowanie niebezpieczeństwa. Ich ostrzegawcza funkcja jest zaznaczona przez zastosowanie specjalnego koloru.