Słupki odgradzające-sposób na kontrolowanie przepływu tłumu ludzi

 

Czy jest to salon samochodowy, czy muzeum albo wyprzedaż w supermarkecie. Pojawia się potrzeba zabezpieczenia danego towaru lub wystawy przed niekontrolowanym tłumem i konsekwencjami jego aktywności. Jednym ze skuteczniejszych sposobów, które w nieinwazyjny sposób zabezpieczają daną przestrzeń i pozwalają nią skutecznie zarządzać, są słupki odgradzające.

Każdą wystawę, dekoracje czy nawet asortyment będący w sprzedaży należy zabezpieczyć w stosowny sposób, jeśli spodziewamy się, że liczba osób, które będą chciały obejrzeć, dotknąć lub kupić dany produkt będzie na tyle duża, że nie tylko stracimy nad tym bezpośrednią kontrolę, ale odbędzie się to też ze szkodą dla wystawianych czy sprzedawanych przedmiotów. Przemysłowe słupki odgradzające mogą być stosowane w przestrzeniach, gdzie istnieje potrzeba oddzielenia od siebie oglądających i produktów dla większej estetyki oraz tam, gdzie zaistniały wymogi bezpieczeństwa, które uzasadniają zainstalowanie ogrodzenia w postaci słupków.

Konstrukcja danego słupka zależy oczywiście od tego, w jakich konkretnych okolicznościach zostanie użyty. Najpopularniejsze są słupki połączone ze sobą taśmą. Pozwalają one na połączenie elegancji i funkcjonalności. Ze względu na ich konstrukcje oraz kształt, wyglądają estetycznie i tworzą elegancką zaporę przed niekontrolowanym przemieszczaniem się ludzi. Jednocześnie taśma jest na tyle wyraźną zaporą, że spełnia swoją pierwotną zakładaną funkcje. Zamiast taśmy na słupkach może zostać zainstalowany sznurek. Ten w zależności od okazji, na jaką zamawiane są słupki, dobierany jest w kolorze czarnym, srebrnym lub złotym. Zupełnie inne słupki powinny zostać wykorzystane, kiedy chodzi o handel, przestrzeń magazynową lub powierzchnie przemysłowe. Tu estetyka schodzi na plan dalszy, a najważniejszym parametrem jest funkcjonalność. Częstokroć takie słupki mają za zadanie informowania pracowników lub klientów o możliwym niebezpieczeństwie, lub zagrożeniu. W takim przypadku sznurek lub taśma powinny być w kolorze, który powszechnie kojarzony jest z pojawieniem się zagrożenia. Najczęściej jest to oczywiście kolor czerwony.

Oprócz samego wyglądu ważna jest także konstrukcja słupka. W zależności od kontekstu i zastosowania możemy tu wyróżnić stalowe słupki o prostej budowie, z ciężką podstawą, które są stosunkowo tanie, a jednocześnie stabilne i pewne. Na rynku kupimy też plastikowe słupki. Najczęściej są utrzymane w kolorze czarnym. Ich zaletą jest to, że mogą być stosowane na zewnątrz, są też ekonomiczne i funkcjonalne, a ciężka podstawa gwarantuje bardzo wysoką stabilność. Oprócz tego dostaniemy też proste i stabilne słupki o ciężkiej żeliwnej podstawie, które doskonale nadają się do zastosowania na zewnątrz budynku. Zamiast żeliwa, bazą może być też guma. Istnieją także słupki, które wykonane są z tworzywa sztucznego, a baza jest pusta. Tego typu konstrukcje idealnie nadają się do odgrodzenia tej przestrzeni, gdzie istnieje możliwość jej naruszenia przez na przykład pojazdy. Chodzi tu o odseparowanie miejsca wypadku lub stłuczki.

Sam słupek może być mobilny. Jego mobilność występuje w dwóch formach. Niektóre słupki i takich jest zdecydowana większość, po prostu są stawiane na danej powierzchni. Inne przykręcamy do podłoża, co gwarantuje ich większą stabilność. Sama taśma oraz słupki mogą zostać spersonalizowane. Bezpośrednio na każdym produkcie może pojawić się nazwa firmy, która odpowiada za zabezpieczenie danego zdarzenia lub też logo imprezy, która się odbywa. Czasami na taśmach pojawiają się także hasła, które mają ostrzegać przed grożącym niebezpieczeństwem lub informować zgromadzonych ludzi, że przejście w tym miejscu jest wzbronione.