Stojaki na opony

 

Opony to jedne z najważniejszych elementów każdego pojazdu. Bez ich odpowiedniej jakości, wytrzymałości, a także solidności, bezproblemowe sunięcie po drogach nie byłoby oczywiście możliwe. Z tego względu właściciele samochodów zwracają na nie szczególną uwagę i chcą kupować opony w odpowiednich miejscach, co jest jedną z gwarancji ich odpowiedniego stanu. Istnieją specjalne sklepy z oponami, choć można je nabyć również w salonach samochodowych czy warsztatach. Żeby zachęcić ewentualnych nabywców do zakupu, trzeba należycie je wyeksponować. Służą do tego specjalne stojaki na opony samochodowe!

Stojak na opony – do czego potrzebny?

Stojaki na opony samochodowe służą do ich właściwego wyeksponowania. Opony nie mogą przecież leżeć na podłodze, ani w żadnym kącie. Ich przechowywanie musi być odpowiednie, a ekspozycja na tyle atrakcyjna, żeby zachęcić do zakupu. Jednocześnie sam wygląd podobnych stojaków musi być przede wszystkim praktyczny, by łatwo było je na nich ułożyć oraz zdjąć w razie takiej potrzeby. Takie stojaki znajdują zastosowanie w salonach samochodowych, warsztatach samochodowych oraz w sklepach czy hurtowniach z oponami. Muszą być wytrzymałe, by utrzymać ciężar kilku opon. Z drugiej strony lepiej by same w sobie nie były szczególnie ciężkie, bo zmniejszałoby to komfort ich użytkowania. W sprzedaży dostępne są również stojaki o rozkładanej konstrukcji – lakierowane proszkowo. Co prawda mogą mieć różne kolory, ale biorąc pod uwagę opcje praktyczności, dostępne są w kolorze szarym, perlistym RAL 9007. Tego rodzaju stojaki są wygodne również z uwagi na 4 kółka, ułatwiające transport. W tym 2 kółka posiadają hamulec, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo użytkowania produktu. Taki stojak na opony jest niezwykle wytrzymały. Z uwagi na dostępność produktów o różnych wielkościach, można je dobrać zarówno do samych opon, jak i do ilości miejsca, jaka jest dostępna w danym warsztacie czy sklepie.

Stojak na opony – jaki najlepszy?

W tej chwili zainteresowani mają naprawdę wiele różnych produktów do wyboru – takich które sprawdzą się w każdych warunkach, pozwalając na bezpieczne oraz wygodne przechowywanie opon. Stojaki na opony mogą mieć różne szerokości, a także rozmaity wygląd zewnętrzny. Nie da się ukryć, że najbardziej reprezentacyjnie wyglądają wersje wykonane z rury stalowej chromowanej. Sprawdzą się one we wszystkich pomieszczeniach, w których istotna jest prezencja – a więc zwłaszcza w salonach samochodowych (zobacz wyposażenie do autosalonów). Panuje tam bardzo specyficzna atmosfera, współgrająca z wysoką jakością dostępnych pojazdów. W związku z tym błyszczący, stalowy stojak będzie tam znakomicie pasował. Jeśli dysponujemy większym garażem, zawsze możemy także ustawić podobny stojak - czy to stalowy, czy też kolorowy - we własnym, prywatnym garażu. To możliwe oczywiście wówczas, gdy posiada się do tego odpowiedni metraż. W ten sposób można odpowiednio przechowywać opony - by nie uległy zniszczeniu. Wiele osób nie wie jak to poprawnie zrobić, a zatem jest to bardzo dobre rozwiązanie.