Wyposażenie salonów samochodowych

 

Wraz ze wzrostem sprzedaży samochodów w Polsce wzrasta liczba salonów samochodowych. W tej chwili na sto tysięcy mieszkańców przypadają aż cztery salony, w których sprzedaję się samochody.

Aby założyć salon samochodowy, musimy dysponować odpowiednim budżetem. Będzie on niezbędny, aby zakupić odpowiednie wyposażenie do salonu samochodowego. Chodzi tu oczywiście o biurka, komputery, krzesła, ale także stojaki na felgi. Szacuje się, że minimalny budżet, jakim musimy dysponować, powinien być na poziomie czterech, a w przypadku niektórych marek na pięciu milionów złotych.

Większość koncernów dodatkowo wymaga od potencjalnych kandydatów na dealerów samochodowych doświadczenia w prowadzeniu tego typu biznesu. Musimy też posiadać odpowiedniej wielkości działkę, gdzie zostanie wybudowany salon. Ta powinna mieć około pięciu tysięcy metrów kwadratowych, a budynek na niej stojący minimum tysiąc metrów kwadratowych. Czasami firma wymaga od nas postawienia przeszklonego salonu, w którym w formie gwiaździstej ustawione zostaną sprzedawane pojazdy. W umowie widnieje też wiele zapisów dotyczących konkretnych wymogów co do tego, jak będzie wyglądało biuro oraz jego najbliższa okolica. Musimy się bowiem przygotować, że koncerny samochodowe narzucą nam nawet to, gdzie kupimy odpowiednie krzesła czy kolor biurka, przy którym będziemy spędzać większą część naszego dnia. Inwestycja, którą poczynimy w większości przypadków zwraca się dopiero po około pięciu sześciu latach. Jednak same zarobki i zyski z prowadzenia salonu są na tyle atrakcyjne, że wielu przedsiębiorców decyduję się na rozpoczęcie tego typu działalności.